Rolnictwo i przemysł

Woda odgrywa kluczową rolę w rolnictwie. Bez niej gleba nie może rodzić plonów – to oczywiste. Jednak nie tylko dostępność wody ma znaczenie, również jej kondycja! Dzięki zastosowaniu naszych technologii klienci zauważyli znaczącą poprawę w jakości i ilości plonów oraz zmniejszenie ogólnych kosztów produkcji.

Produkty dostarczane przez AQUAcell odrywają kluczową rolę w rolnictwie regeneracyjnym, które polega na ochronie i odbudowie gruntów rolnych oraz otaczających je ekosystemów. Jest to sposób na zrównoważoną produkcję żywności, która jest ściśle powiązana z wykorzystaniem wody. Żywa woda przyczynia się do redukcji chemicznych środków ochrony roślin. Dzięki temu trujące substancje nie przedostają się do gleby i wód gruntowych.

Witalizator, magnetyzer oraz harmonizator sprawdzają się również w ogrodnictwie i rolnictwie wertykalnym, w systemach uprawy roślin na dachach, czy w hodowli akwaponicznej. Wszędzie tam, gdzie woda ma za zadanie odżywiać rośliny, nasze urządzenia przyczyniają się do oszczędności tego cennego zasobu. Jednocześnie rośliny są bardziej odporne na grzyby i bakterie, szybciej kiełkują i nie wymagają intensywnego nawożenia.

Jednym z przykładów zastosowania naszych produktów jest farma Canna Plantas , która wykorzystuje witalizator wody AQUA VITA life i harmonizator VITA Tronic. Stosując ożywioną wodę właściciele plantacji odnotowali oszczędności energii, co jest kluczowe w przypadku farm wertykalnych. Dodatkowo potwierdzono w 100% zdrowe plony – taki wynik przekłada się na zyski i zadowolenie klientów. 

AQUAcell jest twórcą SUSTAIN™AGRITECH – jest to protokół postępowania oparty, w wersji podstawowej, o żywą wodę i nawadnianie, a w bardziej zaawansowanej o neutralizację elektrosmogu w przestrzeni upraw. Zastosowanie naszego protokołu ma wpływ na jakość zbiorów, łatwiejszy transport, dłuższe życie roślin, jak również jakość nasion, trwałość, ograniczenie ilości nawozów i w efekcie zwiększoną wartość odżywczą produkowanej żywności.

Współpracując z Greentree zapewniamy również dostarczenie opakowań nadających się do recyklingu, co staje się przewagą konkurencyjną rolników. Co to oznacza w praktyce? Dzięki nam rolnicy mogą rozwijać eksport do krajów Unii Europejskiej oraz USA – dostarczone przez nas opakowanie zmieni się w nawóz, wpisując się w założenia zrównoważonego rolnictwa i rozwoju.


Tam gdzie człowiek działa na wielką skalę, zawsze w użyciu jest woda.

Implementacja naszych urządzeń znajduje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu:
– produkcji żywności,
– branżach nowoczesnych technologii,
– przemyśle ciężkim,
– gospodarce usługowej,
– przemyśle maszynowym i motoryzacyjnym,


- transporcie.

Ożywianie wody witalizatorem AQUA VITA life przekłada się na duże oszczędności środków chemicznych we wszelkich procesach produkcji i oczyszczania. Jednorazowa inwestycja w urządzenie to wieloletnie zyski!

Wdrożenie Magnetyzera Aqua Power zapewnia wyeliminowanie osadów wapnia i rdzy zalegającej w rurach systemów wodociągowych, urządzeń grzewczych i chłodzących, jak również ograniczenie mikroflory w klimatyzacji i wyeliminowanie nieprzyjemnych zapachów związanych z produkcją.

Dzięki naszym systemom maleją również koszty utrzymania instalacji. Czas pomiędzy niezbędnymi przeglądami wydłuża się, a zużycie energii i paliwa jest znacznie zmniejszone. Raporty wszystkich przedsiębiorstw stosujących już nasze rozwiązania dowodzą, że instalacja urządzeń do ożywiania wody prowadzi we wszystkich tych obszarach do znaczących oszczędności, które po zsumowaniu pozytywnie wpływają na wyniki finansowe całego przedsiębiorstwa.

Oprócz wymiernych korzyści finansowych, nasza technologia przyczynia się do dbałości o środowisko naturalne. To z kolei pozytywnie wpływa na wizerunek firmy jako przedsiębiorstwa przyjaznego środowisku.

Badania

W 2004 roku przeprowadzone zostały badania na sadzonkach sałaty i ogórków. Dwa identyczne poletka z taką samą obsadą roślin podlewano wodą z rurociągu. Jedno z nich podlewane było wodą bezpośrednio z ujęcia, drugie wodą ożywioną za pomocą urządzenia AQUA VITA life. Po dwóch miesiącach na poletku pierwszym (podlewanym “martwą” wodą) połowa sadzonek sałaty i ogórków uschła, gdyż zaatakowały je grzyby, a reszta roślin była słabej jakości. Na drugim poletku (podlewanym ożywioną wodą) większość roślin przyjęła się, prawidłowo rosła i nie została zaatakowana przez choroby. To dowodzi, że woda strukturalna nie dopuszcza do rozwoju grzybów i bakterii.

Korzyści

Zastosowanie naszych urządzeń w przemyśle przedłużyło średnio o 25% żywotność wykorzystywanych maszyn. Odnotowano zmniejszenie korozji i ograniczenie do 30% usterek i awarii urządzeń wykorzystujących wodę. Dodatkowo zmniejszył się pobór energii elektrycznej, a w układach myjących wzrost efektywności w niższej temperaturze. Dodatkowo, o 50% obniżyło się zużycie chemicznych środków czystości.

Współpraca

Możesz zmienić oblicze swojego biznesu, podejmować odpowiedzialne środowiskowo decyzje i dodatkowo generować większe zyski. Mamy wieloletnie doświadczenie w implementacji systemów dla przemysłu i rolnictwa. Dzięki nam możesz wyprzedzić swoją konkurencję, stać się odpowiedzialnym liderem na rynku. 

Skontaktuj się z nami – dobierzemy najlepsze rozwiązania, dostosowane do potrzeb Twojej działalności.

Polecane rozwiązania

Witalizator wody AQUA VITA life - dzięki niemu zbierzesz większy plon, a Twoje zwierzęta hodowlane zyskają naturalną odporność.

Magnetyzer wody Aqua Power - dzięki niemu unikniesz problemów wynikających z osadzania się kamienia na maszynach, zbiornikach i rurach.

Zaufali nam

Shopping Cart
Scroll to Top